serwer FTP jako dysk sieciowy, mapowany

//serwer FTP jako dysk sieciowy, mapowany

serwer FTP jako dysk sieciowy, mapowany

2010-01-23T18:25:36+01:00 23 stycznia, 2010|Categories: Gotowe rozwiązania IT (porady, solucje)|Tags: |

Od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania do wygodnej synchronizacji danych. Projekty robione w domu oraz na laptopie musiałem przerzucać sobie pocztą. Są ciekawsze rozwiązania jak np.edysk.pl ,ale płatne. Są też programy, które mapują folder z FTP jako dysk sieciowy, widoczny w moim komputerze i też nie znalazłem żadnego darmowego.

Idealnie byłoby

zamapować folder z serwera FTP jako dysk sieciowy widoczny w „Moim Komputerze”

Zamarzyła mi się taka funkcjonalność i właśnie odkryłem jak to zrobić w Windows 7. Możliwe, że działa także w Viscie.

Jak uzyskać taki efekt jak na screenie poniżej ?

1. Otwieramy dowolny folder. Po lewej stronie eksploratora zobaczymy bibliotekę, dyski i na dole będzie sieć (network.) Klikamy prawym myszy i wybieramy mapuj dysk sieciowy / map network drive:

2. Próbowałem na wszystkie sposoby wpisać tutaj adres serwera ftp, niestety windows tego nie chwytał. Ale poniżej na niebiesko jest link, który pozwala na podłączenie się do webowego serwera:

3. Klikamy w ten link, przechodzimy przez konfigurację (wpisujemy adres ftp w formacie np. ftp://ftp.vsx.nazwa.pl) , odznaczamy zazwyczaj opcję anonimowego logowania i wpisujemy nazwę użytkownika i hasło.

4. Voila! Dysk się „podłącza” i dowolny folder z serwera FTP możemy zamapować jako dysk sieciowy i być z plikami na bierząco!

Facebook - komentarze