Jakie możliwości otworzył przede mną HomeAssistant

 które nie były dla mnie osiągalne w Domoticzu? Przykłady automatyzacji

(tutaj nie wykluczam, że niektóre rzeczy są osiągalne w domoticzu, ale rozliczając mnie z tego tekstu weź proszę pod uwagę nakład pracy który trzeba poczynić )

– jeśli jutro jest dzień odbioru odpadów (google calendar), dostaję powiadomienie na głośnik Google home oraz notyfikację na telewizorze + miganie listwy led w kuchni

– kiedy włączam netflixa w godzinach wieczornych, uruchamiana jest stosowna scena (przygaszenie świateł, uruchomienie amplitunera)

– kiedy dzwoni dzwonek telewizor wyświetla mi screenshot z kamery na pełnym ekranie (bez użycia pluginu „notifications for android tv”)

– kiedy uruchamiam youtube na telewizorze, głośność TV zmienia się do poziomu 15 % (u mnie na TV youtube gra dużo głośniej niż pozostałe źródła)

– jak przytrzymam przełącznik światła w kuchni powyżej 1 sek, odkurzacz xiaomi sprząta obszar kuchni

– kolor świateł rgbw podąża za cyklem dnia (tzw. Circadian lighting)

– mam możliwość otrzymania powiadomienia push na telefon np. ze zdjęciem z kamery. Działa również poza siecią domową i nie wymaga otwierania portów.

– kiedy ładuję telefon, dostaję powiadomienie na TV tekstowo + na głośnik Google Home, że telefon został naładowany do poziomu 100%.

 

Ta liczba nie jest może imponująca, ale tak naprawdę dopiero zaczynam przygodę z HA.

Facebook - komentarze