Jakie możliwości otworzył przede mną HomeAssistant

 które nie były dla mnie osiągalne w Domoticzu? Przykłady automatyzacji (tutaj nie wykluczam, że niektóre rzeczy są osiągalne w domoticzu, ale rozliczając mnie z tego tekstu weź proszę pod uwagę nakład pracy który trzeba poczynić ) – jeśli jutro jest dzień odbioru odpadów (google calendar), dostaję powiadomienie na głośnik Google home oraz notyfikację na telewizorze… Czytaj dalej Jakie możliwości otworzył przede mną HomeAssistant

Dlaczego przeszedłem z Domoticza na HomeAssistant?

Z powodu wymienionych tutaj aspektów, które w HA są dla mnie subiektywnie znacznie lepsze (lub w ogóle „są” bo w domoticzu ich nie było/ nie potrafiłem ich zrealizować w rozsądnym czasie). Obsługa MQTT W domoticzu tak naprawdę nie ma MQTT, jest tylko pseudo twór złożony z dwóch tematów: domoticz/in i domoticz/out. To dopiero zaczyna boleć,… Czytaj dalej Dlaczego przeszedłem z Domoticza na HomeAssistant?

Jak z fana domoticza stałem się jego wrogiem w 7 dni ..

To tak trochę pół żartem, pół serio. Ale żeby rozjaśnić i uzasadnić to stwierdzenie opiszę po krótce jak to się zaczęło i jak rozwijał się mój system oparty o domoticz. Zaczęło się to w 2015 r. kiedy w nowo budowanym domu jako człowiek związany z IT zapragnąłem mieć coś „smart”. Po krótkiej lekturze okazało się,… Czytaj dalej Jak z fana domoticza stałem się jego wrogiem w 7 dni ..