Stałe IP w Neostradzie

//Stałe IP w Neostradzie

Stałe IP w Neostradzie

2010-03-03T13:34:07+01:00 3 marca, 2010|Categories: Windows XP / 7 FAQ|Tags: |

Niestety nie jest to w pełni fizycznie możliwe, ale możemy korzystać z udogodnień..

Rejestrujemy się na stronie http://www.no-ip.pl/ . Po rejestracji logujemy się i dodajemy nowy wpis, np. jeśli dodamy wpis micro, to naszą domeną będzie: micro.no-ip.pl. Następnie ściągamy http://www.no-ip.pl/progs/no-ip-client.exe i podczas instalacji podajemy dane takie jak w rejestracji. Możemy się dowiedzieć czy wszystko wyszło dobrze klikając na ikonę no-ip w zasobniku systemowym, jeśli nam się udało to nasze IP to teraz np: TwójWpis.no-ip.pl.

Sporym problemem dla osób korzystających z dostępu do Internetu jest zmienny adres IP. Dotyczy to w szczególności posiadaczy Neostrady. O co chodzi? – w dużym skrócie – jeśli korzystasz z dynamicznego IP, Twój adres IP będzie zmieniał się przy każdym logowaniu do sieci. Uniemożliwia to w wygodny sposób nawiązywanie połączenia z Twoim komputerem, ciężko wtedy uruchomić własny serwer www, webcam’a, ftp czy też serwer Quaka lub innej gry. Po prostu osoba, która chce połączyć się z Twoim komputerem za każdym razem musi podać nowy adres IP, co niestety jest uciążliwe.

Serwis No-IP.pl umożliwia przypisanie do aktualnie używanego adresu IP stałej, niezmiennej nazwy. Dzięki temu będziesz widoczny w sieci zawsze pod tym samym adresem! Wystarczy założyć sobie „konto” na tej stronie, ściągnąć specjalny program kliencki, który uruchomiony na Twoim komputerze pilnuje, aby Twoja nazwa była przypisana zawsze do aktualnego adresu i …to wszystko.

Facebook - komentarze