Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień

//Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień

Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień

2014-12-14T02:04:00+01:00 3 marca, 2010|Categories: Windows XP / 7 FAQ|

Często gdy użytkownicy nie potrafią sobie poradzić z jakimś problemem, decydują się na reinstalację systemu połączoną z formatowaniem partycji systemowej. Jednak często wystarczy zastosować mniej drastyczny sposób, uruchamiając instalatora z opcją /unattend. Spowoduje to, że instalator wykona na nowo proces instalacji, nie zadając przy tym żadnych pytań, co najwyżej o klucz. Po jej zakończeniu otrzymujemy odświeżony system. Jeśli masz chwilkę, może zainteresuje Cię:

[ad#ad-1]

Pozostaje tylko instalacja poprawek i ewentualna modyfikacja opcji, które instalator mógł zmienić. Oczywiście sposób ten nie jest do końca skuteczny, jednak często może pomóc w odzyskaniu sprawności systemu bez potrzeby instalacji od podstaw.

np. gdy mamy WinXP w cd jako napęd F: piszemy

F:/I386/winnt32.exe /unattend

Drugi łatwiejszy sposób to:

1. Uruchomienie płyty Windows XP w sposób normalny (płyta odpali się sama)

2. Przy pojawieniu się informacji, że można naprawić system przyciskając „R” nie robimy nic – to dałoby nam tryb konsolowy, który jest trudny w obsłudze.

3. Po tym jak instalator znajdzie wcześniejszą instalację systemu Windows będzie kolejna możliwość wciśnięcia klawisza R – i wtedy go wciskamy. System zostanie nadpisany z zachowaniem ustawień i plików.

Facebook - komentarze