Najważniejsze komponenty i dodatki dla joomla 2.5

///Najważniejsze komponenty i dodatki dla joomla 2.5

Najważniejsze komponenty i dodatki dla joomla 2.5

jlogoJoomla 2.5 w porównaniu do swoich poprzedników jest już mocno rozbudowanym systemem. O ile poprzednim wersjom brakowało wielu funkcjonalności ( a dodatki do Joomla 1.5 opisałem tutaj ) o tyle wersja 2.5 posiada wiele ulepszeń, dzięki którym nie musimy przeładowywać systemu dodatkowymi pluginami.

Jest jednak kilka rzeczy, które zawsze warto mieć. Tradycyjnie miejsce pierwsze przypada mojemu ulubionemu edytorowi treści (WYSIWYG), czyli Joomla Content Editor (JCE).

[ad#ad-1]

Joomla Content Editor (JCE)

Pozwala wygodnie edytować treść i w porównaniu do standardowego edytora posiada więcej wygodnych dla użytkownika funkcji.

jce

Pobierz stąd: http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla-25

K2 Content Editor

K2 to potężny komponent dla Joomla, pozwalający na jeszcze lepsze zarządzanie treścią. Niezbędny, kiedy chcemy stworzyć ciekawy vortal informacyjny.

Na czym polega przewaga K2 w stosunku do standardowego zarządzania treścią w Joomla?

 • opcje wyświetlania innych wpisów autora
 • możliwośc przypisania obrazu do artykułu, który będzie jego miniaturką
 • duża elastyczność w sterowaniu wyświetlaniem artykułów
 • wiele dodatków pozwalających na selektywną prezentację treści, które współpracują z K2
 • i wiele więcej!

k2

Generalnie jeśli tworzysz serwisy bardziej rozbudowane niż firmowa strona-wizytówka na 5 podstron, K2 jest narzędziem dla Ciebie!

Pobierz: http://getk2.org/

MOBILE Joomla!

Zakładając, że nie chcesz wydać fortuny na budowę responsywnej templatki dla Joomla, której niedoskonałości wyjdą prędzej czy później na specyficznych urządzeniach, gorąco polecam dodatek Mobile Joomla.

mobilejoomla

Pozwala on bez skomplikowanych zabiegów – lub inaczej – w kilku kliknięciach skonfigurować mobilny wygląd twojej strony na urządzenia przenośne.

Pobierz stąd: http://www.mobilejoomla.com/

Slider AVATAR Slide Skitter

Genialny slider obrazów dla Joomla 2.5 . Posiada masę efektów, potrafi generować miniaturki wszystkich elementów w tablicy slajdów, wiele opcji konfiguracyjnych. Dopasowuje się do urządzeń przenośnych. Jeden z najlepszych z jakimi miałem do tej pory do czynienia.

avatarslideskitter

Pobierz stąd: http://www.amazing-templates.com/at/index.php/joomla-products/extensions/item/6-avatar-slide-skitter

Skomentuj wpis

komentarzy

By | 2015-05-13T14:13:54+00:00 Marzec 14th, 2013|CMS Joomla / Wordpress|12 komentarzy

About the Author:

12 komentarzy

 1. […] UWAGA! Najlepsze komponenty i dodatki dla Joomla 2.5 dostępne tutaj! […]

 2. ELK.INFO 19-03-2013 at 20:58

  najlepszy jest k2 polecam

 3. Klusek 18-05-2013 at 07:57

  Hmm jakbyś tak jeszcze opisał czego używasz do galerii zdjęć (poza np. phoca która jest genialna ale to kombajn i klient nie zawsze zrozumie jak jej używać, a czasem wystarczy jakiś plugin który wyświetli wszystkie fotki z katalogu ;)) oraz innych „stałych” elementów strony www to było by super. Ze swojej strony mogę się podzielić swoimi „must have” modułami, komponentami i pluginami 😉

 4. Marcin Przybysz 18-05-2013 at 09:04

  zapraszam zatem do dzielenia się swoimi skarbami 🙂

 5. Klusek 18-05-2013 at 09:38

  A więc po pierwsze instaluje akeeba backup i jak klient coś napierdzieli w parę minut przywracam kopię calutkiej witryny.
  Edytor: Jak u Ciebie JCE, lepszego chyba nie ma 😉
  Slidery: Tutaj jest cała masa darmowych świetnych rozwiązań od kombajnów do prościutkich, które w większości przypadków wystarczają. Wymienię tcvn_wowslider, wspomniany już Avatar, Slideshow CK (pokazuje fotki, filmy co mu zapodasz). Z prostszych rozwiązań dla nie wymagających klientów bezkonkurencyjny jest SP Image Rotator niestety nie responsywny ale wystarczy raz skonfigurować i wyświetla fotki z konkretnego katalogu, a najprościej jest klientowi pokazać jak dodawać i usuwać fotki. Jak zacznie się mu tłumaczyć, że jeszcze teksty może dopisać, dopasować style, czcionki itp to się gubi. Więc im prościej tym lepiej.
  Galeria: Ta sama zasada im prościej tym lepiej. W phoce można wszystko skonfigurować, przygotować tak aby klient sam mógł tworzyć kategorie i podkategorie i uważam, że phoca jest w tym względzie bezkonkurencyjna, ale czasem klient chce tylko np. w dziale CERTYFIKATY lub REFERENCJE wyświetlać tylko fotki z konkretnego katalogu, a że potrafi już usuwać i dodawać pliki (za pomocą JCE) to stosuję plg_jw_simpleImageGallery i to w zupełności wystarcza.
  Menu: jeśli zwykłe menu to za mało używam maximenuck albo ariextmenu. Poziome lub pionowe z opcją submenu. Tylko zawsze trzeba stworzyć własne style bo te predefiniowane nie pasują zazwyczaj do grafiki budowanej strony. No chyba, że komuś to wisi 😉
  Formularze: Fox contact – przez długi okres w zasadzie jedyny którego używałem poza standardowym joomli, ale ma jeden wielki minus – brak datepickera. Dlatego ostatnio używam często aicontactsafe – może trochę więcej zabawy
  Do prezentacji artykułów używam zazwyczaj modułów Gavick – news pro gk4 – masa, po prostu masa opcji, na pewno moduł znany każdemu kto miał choć trochę do czynienia z joomlą.
  Ogólnie warto się przyjrzeć takim specom od joomla jak właśnie Gavick, Land of Coder, Sky of Tech, Design Joomla. Z tych mniej znanych polecam JW z ich pluginem simpleImageGallery na czele, SP – masa darmowych, niesamowitych modułów i pluginów, SKY of TECH i wspomniany wcześniej TCVN.

  I mam pytanko o newslettery. Szukam prostego rozwiązania, najlepiej takiego które pozwoliłoby na wysyłanie maili od frontu, bez konieczności logowania się do zaplecza. Oczywiście cała konfiguracja itp jest od zaplecza niezbędna, myślę jednak o klientach którzy po zalogowaniu się do zaplecza na 100% się pogubią i trzeba by im zrobić prosty przycisk od frontu, widoczny po zalogowaniu się – wyślij newsletter, gdzie będzie miał możliwość wpisania własnej treści i wysłania do wszystkich dodanych userów. Niestety newslettery które testowałem nie mają możliwości wysyłania maila z poziomu frontendu, zawsze trzeba to robić od backendu. Znasz może jakiś który to potrafi?

 6. Hosting Joomla 21-02-2014 at 14:14

  Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od MOBILE Joomla! jest JTouch.
  I czy ciężki K2 jest tak naprawdę potrzebny ?

 7. Hosting Joomla 21-02-2014 at 14:39

  Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od MOBILE Joomla jest JTouch.
  I czy ciężki K2 jest tak naprawdę potrzebny ? To jak wpychać dodatkowy CMS do CMSa 🙂

 8. hauerpower 14-05-2014 at 21:50

  Dobra lista,
  Oczywiście że k2 nie jest już w tym momencie potrzebny, kiedyś owszem. Od siebie mógłbym dodać jeszcze kilka fajnych i naprawdę ułatwiających życie komponentów do joomla 3 oraz 2.5, które opisałem krótko na swoim blogu.

 9. Amazing-Templates 25-12-2014 at 08:11

  Hi admin,
  i author of AVATAR Slide Skitter
  I move this extension to the new site
  http://www.amazing-templates.com/at/index.php/joomla-products/extensions/item/6-avatar-slide-skitter

  can you help me update the new link for this.
  Thanks
  Chung

 10. Amazing-Templates 25-12-2014 at 08:12

  Hi admin,
  i author of AVATAR Slide Skitter
  I move this extension to the new site
  http://www.amazing-templates.com/at/index.php/joomla-products/extensions/item/6-avatar-slide-skitter
  can you help me update the new link for this.
  Thanks
  Chung

 11. Elżbieta 23-02-2015 at 15:48

  Witam, czy ktoś wie jaki dodatek, czy rozszerzenie zastosować by w joomli wyświetlał się pasek poleć (jak wykop, twitter, facebook) ?

 12. Marcin Przybysz 13-05-2015 at 14:15

Leave A Comment