Cities: Skylines – cenne porady i tricki

Cities:Skylines to gra strategiczno-ekonomiczna wyprodukowana przez Colossal Order i wydana 10 marca 2015.  Gra posiada wysoki stopień realizmu oraz przyzwoitą oprawę graficzną. Porównywana przez wielu jako godny następca serii Sim City.

Głównym celem zabawy jest więc wybudowanie wymarzonego przez siebie miasta, ale to oczywiście nie wszystko, gdyż podczas rozgrywki musimy troszczyć się także o dobro mieszkańców, dbać o finanse pozwalające na dalsze inwestycje i nie tylko. Produkcja oferuje również pełne wsparcie dla moderów.

W grze budujemy metropolie na mapach o rozmiarach 36 km kwadratowych, choć możliwe jest nieoficjalne zwiększenie tego rozmiaru. By zapełnić cały teren budynkami i drogami, musimy zatroszczyć się m.in. o sprawne działanie systemu administracji miejskiej i stały dopływ gotówki, pozyskiwanej z podatków.

Należy jednak pamiętać, że różne dzielnice naszej aglomeracji zamieszkują odmienne klasy społeczne. W związku z tym, wysokość pobieranych pieniędzy musi być uzależniona od możliwości finansowych mieszkańców. Na szczęście twórcy umożliwi precyzyjne określanie wysokości podatków oraz rodzajów polityk dla poszczególnych obszarów. Oprócz tego trzeba zatroszczyć się o zbudowanie komunikacji miejskiej, dzięki której wirtualni ludzie będą mogli przemieszczać się po całej metropolii. Ważnym aspektem jest także nawiązywanie stosunków handlowych z innymi miastami.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24497

 

Porady, tipsy i tricki do gry Cities: Skylines

1. Rurę ściekową zawsze buduj poniżej ujęcia wody względem nurtu rzeki. Inaczej mieszkańcy będą chorować na potęgę.

2. Wysypiska śmieci i inne zanieczyszczające teren buduj w oddali od wodociągów.

3. Szybki zarobek – ustaw podatki mieszkańcom i rejonom przemysłowym na maksimum przez ok 30 sekund. Dorobisz się znacznie, a populacja spadnie w niewielkim stopniu.

4. Zbyt duży nacisk na edukację i odpowiednia zasobność miejsc w szkołach powoduje problemy w sekcji przemysłowej – brakuje niewykształconych / słabo wykształconych pracowników.

5. Jak wygląda idealne ustawienie miasta zobaczysz tutaj (źródło: forum http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=408643569&insideModal=1 ):

6. Buduj ścieżki dla mieszkańców! One nie są tylko dla ozdoby.

 

7. Buduj bardziej rozwinięte skrzyżowania np. takie 🙂

 

8. Rejony przemysłowe buduj jak najdalej od rejonów mieszkalnych.

9. Sieć wodociągowa dla przemysłu nie powinna być łączona z siecią wodociągową dla rejonów mieszkalnych. Dzięki temu stan zdrowia obywateli będzie lepszy.

 

10. Port buduj blisko towarowej stacji kolejowej. Dzięki temu ładunek będzie szybko przemieszczany a zysk większy.

Cities Skylines

GALERIA ZRZUTÓW EKRANU Z GRY CITIES SKYLINES

Używając na klawiaturze strzałek lewo-prawo możesz wygodnie przełączać się pomiędzy obrazkami po ich powiększeniu.

 

PS.

Genialne grafiki traktujące o zaletach gry znajdziesz tutaj:

http://cheezburger.com/427013/video-games-best-cities-skylines

Facebook - komentarze