Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień

Często gdy użytkownicy nie potrafią sobie poradzić z jakimś problemem, decydują się na reinstalację systemu połączoną z formatowaniem partycji systemowej. Jednak często wystarczy zastosować mniej drastyczny sposób, uruchamiając instalatora z opcją /unattend. Spowoduje to, że instalator wykona na nowo proces instalacji, nie zadając przy tym żadnych pytań, co najwyżej o klucz. Po jej zakończeniu otrzymujemy odświeżony system. Jeśli masz chwilkę, może zainteresuje Cię:

Pozostaje tylko instalacja poprawek i ewentualna modyfikacja opcji, które instalator mógł zmienić. Oczywiście sposób ten nie jest do końca skuteczny, jednak często może pomóc w odzyskaniu sprawności systemu bez potrzeby instalacji od podstaw.

np. gdy mamy WinXP w cd jako napęd F: piszemy

F:/I386/winnt32.exe /unattend

Drugi łatwiejszy sposób to:

1. Uruchomienie płyty Windows XP w sposób normalny (płyta odpali się sama)

2. Przy pojawieniu się informacji, że można naprawić system przyciskając „R” nie robimy nic – to dałoby nam tryb konsolowy, który jest trudny w obsłudze.

3. Po tym jak instalator znajdzie wcześniejszą instalację systemu Windows będzie kolejna możliwość wciśnięcia klawisza R – i wtedy go wciskamy. System zostanie nadpisany z zachowaniem ustawień i plików.

3 komentarze

  1. blokada witryn itp

  2. moglbys bardziej napisac co po wcisnieciu R robimy mój Panie

  3. już mówię. Czekamy, aż system się zainstaluje. Wybieramy oczywiście tę samą partycję, na której pierwotnie był zainstalowany system.
    PS. oczywiście robimy to podczas „drugiej sposobności” wciśnięcia R. Nie chodzi o tą pierwszą , w której odpala się tryb konsolowy na czarnym tle.

    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *