Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień

Często gdy użytkownicy nie potrafią sobie poradzić z jakimś problemem, decydują się na reinstalację systemu połączoną z formatowaniem partycji systemowej. Jednak często wystarczy zastosować mniej drastyczny sposób, uruchamiając instalatora z opcją /unattend. Spowoduje to, że instalator wykona na nowo proces instalacji, nie zadając przy tym żadnych pytań, co najwyżej o klucz. Po jej zakończeniu otrzymujemy odświeżony system. Jeśli masz chwilkę, może zainteresuje Cię:

Pozostaje tylko instalacja poprawek i ewentualna modyfikacja opcji, które instalator mógł zmienić. Oczywiście sposób ten nie jest do końca skuteczny, jednak często może pomóc w odzyskaniu sprawności systemu bez potrzeby instalacji od podstaw.

np. gdy mamy WinXP w cd jako napęd F: piszemy

F:/I386/winnt32.exe /unattend

Drugi łatwiejszy sposób to:

1. Uruchomienie płyty Windows XP w sposób normalny (płyta odpali się sama)

2. Przy pojawieniu się informacji, że można naprawić system przyciskając „R” nie robimy nic – to dałoby nam tryb konsolowy, który jest trudny w obsłudze.

3. Po tym jak instalator znajdzie wcześniejszą instalację systemu Windows będzie kolejna możliwość wciśnięcia klawisza R – i wtedy go wciskamy. System zostanie nadpisany z zachowaniem ustawień i plików.

3 myśli na temat “Naprawa Windows XP bez utraty plików i ustawień”

  1. już mówię. Czekamy, aż system się zainstaluje. Wybieramy oczywiście tę samą partycję, na której pierwotnie był zainstalowany system.
    PS. oczywiście robimy to podczas „drugiej sposobności” wciśnięcia R. Nie chodzi o tą pierwszą , w której odpala się tryb konsolowy na czarnym tle.

    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podgląd komentarza: